Erkek Arkadaşla Konuşulabilecek Konular (35 Adet);

- Advertisement -

Bir erkek arkadaşınız olduğunda, o kişiyle konuşmak istediğinizde ama konuşulacak bir şey bulamadığınızda yeni konu, soru arayabilirsiniz. Eğer sohbet bu aşamaya gelecek kadar tıkandıysa, öncellikle bir erkekle neler konuşulacağını bulmanız gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere erkek arkadaşınızla, diler sadece bir arkadaşınız dilerse flörtünüz, konuşabileceğiniz konuları listeledik.

 1. Hangi takımı tuttuğu; karşınızdaki kişiye hangi takımı tuttuğunu sorarak o kişiyle ortak bir alan bulmaya çalışabilirsiniz. Bu konu, özellikle futbol ile ilgili bir erkek için konuşulacak birçok yeni konu demektir.
 2. Daha önce hiçbir sporu profesyonel olarak yapıp yapmadığı; hem onu daha iyi tanımak hem de hangi alana yatkın olduğunu öğrenmek için konuşulabilecek eğlenceli bir konudur.
 3. En sevdiği ve yapmak istediği spor dalı; Karşınızdaki kişinin sevdiği ama yapamadığı bir sporun var olması, o kişinin neden yapamadığı hakkında birçok yeni konu açmasına olanak sağlamaktadır.
 4. Gündelik hayatta neler yaptığı; Gündelik hayatının nasıl geçtiği o kişiyi tanımak için oldukça verimli bir konudur.
 5. Küçükken yaşadığı komik anılar; Hem eğlenceli hem de geçmişi hakkından da konuşabileceğiniz keyifli bir konudur.
 6. Sizin hakkınızda nasıl düşündüğü; Bu konu size olan bakış açısını ve nasıl bir ilişki içinde olduğunuzu anlamanızı sağlayacak bir konudur.
 7. En büyük üzüntüsü; bir kişinin en büyük üzüntüsü, o kişinin önemli bir yarasıdır ve sizinle paylaşırsa daha samimi bir sohbet kurulabilir.
 8. En büyük tutkusu; Kişinin en büyük tutkusu o olaya olan yüksek hislerinin sonucudur. Ve bu konuda insanlar konuşmaktan çok çekinmezler,
 9. En büyük pişmanlığı; En büyük pişmanlığı hem onun nasıl birisi olduğunu anlamakta he de derin duygularını öğrenmenizde önemli bir konudur.
 10. En büyük hatası; En büyük hatasından genelde insanlar bahsetmese de her hatadan bir ders çıkarılacağından dolayı verimli bir sohbet konusu olabilmektedir.
 11. Saçını en fazla ne kadar uzattığını; Genelde bu tarz imaj değişiklikleri insanın ruh halini yansıtabilir. Bu yüzden saç uzatma konusundan önemli bir sohbet konusu çıkabilir.
 12. Hobileri hakkında konuşmak; Ortak noktalar bulmak, beraber bir şeylerin yapabileceğinin anlaşılmasına hobilerin neler olduğunu konuşarak başlanabilir.
 13. Herhangi bir koleksiyonu olup olmadığını; Koleksiyonlar özel ilgi alanıdır. Karşınızdaki kişinin özel ilgi alnını öğrenmek istediğinizde, koleksiyon konusu siz yardımcı olacaktır
 14. Sevdiği müzik tarzları ve sanatçılar; Müzik zevki kişinin karakteri hakkında fikir verebilir. Ayrıca bu konuyu konuşmak beraber bir playlist yapmaya kadar gidebilir.
 15. Okuduğu kitaplar ve sevdiği yazarlar; Müzik zevkinde olduğu gibi okuduğu kitaplar ve yazarlar onun karakteri hakkında önemli ipuçları verebilmektedir.
 16. Severek izlediği diziler ve filmler; hangi dizilerden veya filmlerden hoşlandığı oldukça geniş ve eğlenceli bir şekilde konuşulacak bir konudur.
 17. Seyahat etmek istediği ülkeler ve şehirler; Nereleri görmek istediği, gezmek istediği şehirler gibi konular gelecek için önemli konulardandır ve konuşması oldukça eğlencelidir.
 18. Hoşuna giden kültürler ve yaşayış tarzları; Gezide olduğu gibi kültürel ilgi de konuşulacak derinlikli bir konudur.
 19. Bir ilişkide aradığı özellikler; İlişkinin nereye gideceğinden ve ilişkinizden beklentiler üzerine kadar gidebilecek oldukça derin bir konu.
 20. Hangi davranışların veya nelerin ona çekici geldiği; Karşı cinsten nasıl bir davranış beklediğini anlamak için konuşulması gerekilen bir konudur.
 21. Okuduğu bölüm ya da okumak istediği bölüm; Karşınızdaki kişi daha iyi tanıma ve uzmanlığı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için iyi bir konudur.
 22. Şu ana kadar yaptığı en cesurca şey; Bu konu karşınızdaki erkeğin limitlerini anlamaktaki önemli bir sohbet konusundur.
 23. Herhangi bir fobisi olup olmadığı; Herhangi bir olaya duruma veya canlıya fobisi olup olmadığını bilmek ilerde yaşanabilecek tatsız vakaların önüne geçmiş olur,
 24. Sevdiği araba modelleri hakkında konuşmak; Eğer arabadan ilgileniyorsa, arabalar hakkında konuşmanız onun için ilgi çekici olabilecektir.
 25. Evlenmek isteyip istemediği, istiyorsa kaç yaşında evlenmek istediği; Gelecek planlarını öğrenmek için açılabilecek önemli konulardan bir tanesi.
 26. Tarihi konular ve olaylar hakkında konuşmak; Eğer iki tarafın da tarihe ilgisi varsa oldukça ilgi çekici sohbet konuları çıkabilecektir.
 27. Hayalindeki yaşam biçimi; Nasıl bir yaşam hedeflediği ve istediği kişiliğini tanımak için faklı bir konu olacaktır.

Erkekle Mesajlaşırken Konuşulacak Konular;

Erkekle Mesajlaşırken Konuşulacak Konular;
Erkekle Mesajlaşırken Konuşulacak Konular;

Çoğu zaman konuştuğunuz kişi ile yüz yüze olamayabilirsiniz. Gerek telefonla gerekse de mesajlaşarak konuşma durumunda olabilirisiniz. Bu durumda, yüz yüzeyken olduğu kadar çok konu bulamayabilirsiniz. Sizlere mesajlaşırken veya telefonla konuşurken konuşabileceğiniz konuları şu şekilde listeledik;

 1. En büyük hayali hakkında konuşmak; En büyük hayaller her zaman altı çok dolu konulardır. Bu yüzden bu konu konuşulduğunda oldukça derin bir sohbete de başlamış olabilirsiniz.
 2. Atılmak istediği maceralar; Bir diğer oldukça fazla konuşulabilecek dalları olan gezi konusudur.
 3. Hayattaki hedefleri; hayattaki hedefleri hem ilişkinizin gittiği yeri hem de karınızdakinin gelecek planları nı öğrenmek için önemli bir konuşma konusudur;
 4. Ekonomi, siyaset, spor gibi güncel konular; Güncel haber konuları sayesinde karşınızdaki erkeğin dünyaya bakış açısı sayesinde önemli bilgiler elde edebilirsiniz.
 5. Yaşadığı tatil, askerlik, iş hayatı gibi deneyimleri; Geçmiş dönemdeki eğlenceli veya ders niteliğindeki anıları dinlemek hem daha iyi tanıma konusu hem de eğlenceli bir konudur.
 6. 3 dileği olsa neler dileyeceği; Çok klasik bir soru olmasına rağmen konuşulacak konu olarak kullanılabilecek bir konudur.
 7. Sabah uyanınca neler yaptığını; Bir kişinin rutinini bilmek o kişiyi tanımak için ideal bir konudur.
 8. Gününün nasıl geçtiğini sormak; Bir erkeğe günün nasıl geçtiğini sorduğunuz zaman eğer kötü geçtiyse sizinle dertleşecektir. Eğer iyi geçtiyse de heyecanını sizinle paylaşacaktır. Bu yüzden günün nasıl olduğunu sormak sohbet derinliği için oldukça verimli bir konudur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Yazılarımız