Kızla Konuşulacak Konular Nelerdir?

Bir erkek olarak, kızlarla yani karşı cinsle konuşmak istediğiniz zaman, bazı durumlarda sohbet tıkanmış bir hale girilebilir ve konuşma kapanma noktasına gelebilmektedir. Bu yüzden yaratıcı sorular ve konular ile konuyu tekrardan ateşlemek, sohbeti uzun soluklu bir hale getirmek gereklidir. Laf lafı açar teorisinden ilerleyerek, yaratıcı konular ile konuşmayı başlatıp, konuşmamızı, derinleştirebilir, karşı tarafı daha iyi tanıyabiliriz. Bu yüzden bu konular, her ne kadar klasik olsa da işe yarayan, sağlıklı bir iletişim kurmanızı sağlayan konulardır. Karşınızdaki kişinin sizinle olan durumuna ve bakış açısına göre ve sizin ona bakış açınıza göre, sohbet edilecek başlıklar değişiklik göstermektedir. Her kişiyle aynı konuyu konuşmayacağımız gibi her kişiyle de derinlikli sohbet oluşturamamanız normaldir. Bu yüzden size vereceğimiz konuları, karşınızdaki kişinin, size olan bakış açısına göre kategorize etmekteyiz.

Yeni Tanıştığın Kızla Konuşulacak Konular

Yeni Tanıştığın Kızla Konuşulacak Konular
Yeni Tanıştığın Kızla Konuşulacak Konular

Kişiler yeni tanıştığı insanlar ile oldukça fazla sohbet etmekte ve o kişiyi tanımak için ekstra bir efor sarf edebilmektedir. Ne kadar bunun heyecanı sohbetin içinde bulunsa da bazı durumlarda sohbet, çıkmaza girebilmektedir. Bu gibi durumlarda yeni konu başlıkları açarak, sohbetinize tekrardan başlatabilme şansınız bulunmaktadır. Sizin için biriyle yeni tanıştığınız kızla konuşulacak konuları şu şekilde belirledik;

Onu Kişisel Olarak Tanımanızı sağlayacak konuları;

Bu konular genelde, karşımızdaki kişiyle sohbet etmek amacıyla sorulan sorular olarak çıkıp, o kişiyi daha iyi tanımamızı sağlayan sorulardır. Örnek verecek olursak. Nereli olduğu, nerede yaşadı, nelerden hoşlandığı, hobilerin neler olduğu gibi konulardır. Bu gibi konular genellikle yeni tanıştığınız kişiyi daha iyi tanımanızı sağlayacak, onun hakkında fikir edinmenizi sağlayacak konuları olduğundan dolayı, bu tip soruları sormaktan çekinmemelisinizdir.

Gündelik Yaşamına Öğrenmek;

Yeni tanıştığınız birisinin, gündelik yaşamında neler yaptığını öğrenmeniz, onun hakkında kültürel olarak fikir elde etmeniz için oldukça önemlidir. Bu yüzden gündelik olarak neler yaptığını sorarak yeni bir konu açmış, sohbetinize genişletmiş olabilirsiniz. En çok nerede yemek yediği, arkadaşları ile nasıl vakit geçirdiği, aile ortamı, günlük rutinlerinin neler oldu gibi sorular, hem konuşulacak konular bakımından zengin olup, hem de kızın günlük yaşamını öğrenmenizi sağlayacak konulardır.

Küçüklüğü Hakkında Konuşmak

Yeni tanıştığınız birinin, sizden önce nasıl bir hayat yaşadığını bilemediğimiz için, onu daha iyi tanımak ve geçmişi hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla, küçüklüğü hakkında sorular sorarmak sizin için iyi olacaktır. Örneğin; ‘En sevdiğin oyun hangisiydi?’ ‘Küçükken Annenin ve babanın sana olan davranışları nasıldı?’ ‘ilkokul ortamındaki arkadaşlarını hala konuşuyor musun?’ gibi sorular, yeni tanıştığınız birinin geçmişini, hem de nasıl bir hayat yaşadığını öğrenmeniz için önemli sorulardır. Bu tip soruların sayısını arttırarak kişinin geçmişi hakkında az çok bilgi edinebilirsiniz.

Kızla Mesajlaşırken Konuşulacak Konular

Kızla Mesajlaşırken Konuşulacak Konular
Kızla Mesajlaşırken Konuşulacak Konular

Mesajlaşmak, gelişen teknoloji ile hayatımızda gelen iletişimimizdeki yazısal bir türdür. İletişimimizi Sadece yazılar üzerinden gerçekleştirdiğimizde, karşı tarafa duygu ve düşüncelerimizi aktaramamak gibi bir sorunla karşı karşıya kalmaktayız. Yüz yüze konuşurken hem konuşmanın getirdiği yaratıcılık, hem de çevrenin etkenleri konuşmanın akıcılığını son derece etkileyen faktörlerdir. Mesajlaşmada bu gibi faktörleri olmadığında bazı durumlarda konuşma tıkanmış bir hale gelebilmektedir. Bu yüzden mesajlaşırken, seçeceğimiz konularla, konuştuğumuz kişiniz tekrardan mesaj atmasını sağlayabilmemiz gerekmektedir.

Günün Nasıl Geçtiğini Sormak;

Gün boyunca uzun bir sessizliğe bürünmüş bir mesajlaşma sürecinde, yeni konum başlatmanın en iyi oldu gününün nasıl geçtiğini, bugün neler yaptığını, mutlu olup olmadığını sormaktır. Bu soru size yeni bir konuşma alanı açmanıza olanak sağlayacaktır.

İleriki Zamanda Buluşacağınız Zamanı Belirlemek;

Yeni bir buluşma planlamanın en güzel yolu, mesajlaşmaktan geçmektedir. Hem mesajlar kanıt niteliğinde kaldığından, hem de duygusal olarak hislerimizi belli etmediğimizden kaynaklı konuştuğumuz kişiden randevu almanız daha kolaydır. Bu yüzden mesajlaşırken bir sonraki görüşmenin ne zaman olacağını belirlemek ve bu konu hakkında konuşmak oldukça güzel bir konu olacaktır.

Komik Fotoğraflar;

Konuştuğumuz kişiye mesajlaşırken, komik fotoğrafları göndererek, hem ortamı ısıtmış hem de bu komik olan olay üzerinden konuşma başlatmış olacaksınızdır. Bu yüzden mesajlaşırken komik fotoğraflar, bizim için iyi bir konuşma konusu olacaktır.

İltifat Etmek

Kim karşı taraftan İltifat almak istemez ki? Mesajlaşırken iltifat ederek, hem tatlı bir mesajlaşma ortamı oluşturmuş, hem de yeni sohbet konuları açmanıza olanak sağlar. Örneğin; ‘Ne kadar güzel gözlerin var’ gibi bir mesaj attığınızda, konunun birden gözlerini ne kadar ilgi çekici olabileceğine, buna paralel olarak yeni alternatif konulara yönelmesini sağlayacaktır.

Filmler;

Filmler hem kişinin ne tarz filmlerden hoşlandığını anlamak, hem de detaylı bir konuşma ortamı oluşturmak için oldukça güzel konulardır. Ne tarz filmlerden hoşlandığını mesajlaşarak sorduğumuz zaman, o film hakkında konuşmaya başlamanız oldukça olasıdır. Sorduğunuz bu soru sayesinde, Eğer karşı kişinin filmlere ve sinema hakkında, bilgisi ve ilgisi varsa konu saatlerce sürecek bir sohbete dönüşebilir.

Gezi/Görmek İstediği Yerler

Gezmek, görmek çok önemli bir aktivitedir. Bu aktiviteyi konuşmanıza taşıyarak, nereleri görmek istediği hakkında konuşma başlatıp, orası hakkında tartışmalara girip uzun soluklu bir mesajlaşma dönemi gerçekleştirebilirsiniz.

Burçlar

Burçlar kızların önem verdiği bir unsurdur. Onun hangi burçta olduğu, sizin hangi burçtan olduğunuz mesajlaşırken konuşmak iyi bir konu seçimi olacaktır.

Yemekler

Konuştuğunuz kişinin ne yemeklerden hoşlandığı, yemek yapmayı sevip sevmediği, hangi yemekleri sevmediği, alerjisi varsa bu alerjinin ne olduğu gibi konular, mesajlaşırken tercih edilebilecek konulardır.

Politik

Politik konular konuştuğumuz kişinin, politik görüşünü hem öğrenmek hem de konuşmayı sürdürmek için başarılı bir konudur.

Yaşam Tarzı

Yaşam tarzı çok geniş bir konu olduğundan dolayı, hem konuştuğumuz kızın dünya görüşünü öğrenmek, hem de uzun soluklu bir mesajlaşma sürdürmek için seçilebilecek bir konudur.

Oyunlar

Oyun oynayıp oynamadığını sorma, oynuyorsa oynadığı oyunlar hakkında konuşmak, sohbeti sürdürmek için güzel bir konudur.

Sevilen Müzikler

Karşımızdaki kişinin ne tarz müziklerden hoşlandığı, hangi sanatçıyı daha sıklıkla dinlediği, varsa gitmek istediği konserin ne olduğunu öğrenmek ve bu konu hakkında konuşmak, mesajlaşırken bize oldukça yardımcı olacaktır.

Spor

Karşınızdaki kişinin spora olan ilgisi, spor yapıp yapmadığı, beraber yapma imkânınızın sorgulandığı konular mesajlaşma döneminde tercih edilebilir.

Flört İle Konuşulacak Konular

Flört İle Konuşulacak Konular
Flört İle Konuşulacak Konular

Flört döneminde olduğunuz kızla, genellikle daha flörtöz konular tercih edilebilmektedir. Karşınızdaki flörtünüzü daha iyi tanımak, hem de bu tanıma döneminde birazcık da olsun cilve yapma, flörtleşme döneminde oldukça önemlidir. Flörtünüz ile sıkılmadan konuşabileceğiniz bazı konuları sizlere şu şekilde derledik;

Evcil Hayvanlar Konusu

Flörtünüzün evcil hayvanlara olan ilgisinin ne derecede olduğunu, evcil hayvan sevip sevmediğini, hayvan edinmek isteyip istemediğini varsa evcil hayvan hakkında detaylı bilgi almanız flörtle konuşulacak konu olarak iyi bir tercih olabilmektedir.

Gelecek Planları

Normal bir kız arkadaşınızdan ziyade, flörtünüzle gelecek planlarınızı konuşmak, ileride neler yapmak istediğini öğrenmek, gelecek planının da sizin olup olmadığını öğrenmek, gibi konular hakkında konuşmak, oldukça tercih edilen konulardır.

İyi Olduğu Alanlar

Flörtünüzü daha iyi tanımak için, iyi olduğu alanları öğrenmek, iyi olduğu alanlar hakkında konuşmak, hem onun size olan ilgisini ileri safhaya taşıyacak, hem de beraber bir ortak noktanız olup olmadığınızı öğrenmenizi sağlayacak bir konudur.

Tutkuları

Tutkular kişinin gündelik hayatını ve yaşam tarzını etkileyen önemli bir faktördür. Flörtünüzü tutkularını öğrenip, ortak tutkularınızın olup olmadığını öğrenmenizi sağlayacaktır. Bu tutkular doğrultusunda bir şeyler yapıp yapamayacağınızı konuşmak, flört döneminde iyi bir konuşma konusu olacaktır.

Sizin Hakkındaki Düşünceleri

Flörtünüz ile konuşacağınız bir diğer konuda, size olan düşünceleri, sizi nasıl bulduğu, sizi beğenip, beğenmediğidir. Hem sizin açınızdan, hem de konuşmanın gidişatı açısından iyi bir konu olacaktır

Kalbini Kıran Konular

Flört ettiğiniz kişiyle, kalbini neler kırdığı hakkında konuşmak, hem ilerde sizin bu yanlışları yapmamanız, hem de flörtünüzü daha iyi tanımanız için güzel bir konu olacaktır.

Instagram’da Kızla Konuşulacak Konular

Instagram’da Kızla Konuşulacak Konular
Instagram’da Kızla Konuşulacak Konular

Instagram bize getirdiği özellikler ile beraber iletişim konusunda başarılı bir sosyal medya platformudur. Bu platformda birisiyle konuşmak istediğimiz zaman, instagramın bize sunduğu özelliklerden yararlanarak yeni bir sohbet başlatmış olabilir, Instagram üzerinden konuşmak istediğimiz kızla konuşabiliriz.

Genel olarak bahsettiğiniz tüm konular, Instagram üzerinden de kullanılabilir. Biz bu başlığımızda Instagram’ın bize vermiş olduğu özelliklerden yararlanarak, kızlarla konuşabileceğimiz konulardan bahsedeceğiz.

Komik Video Göndermek

Instagram’da paylaşılan postları, konuşmak istediğimiz kızla paylaşarak hem onu güldürmüş, samimi bir ortam kurumuş olabilir, hem de yeni bir sohbet konusu açmış olabiliriz.

Fotoğraf Göndermek

Instagram üzerinden anlık çektiğimiz ve gönderdiğimiz fotoğraflar ile yeni konular başlatabiliriz.

Takip Ettiği Sayfalar

Takip edilen sayfalar hakkında konuşarak, birbiriniz hakkında birçok detay öğrenebilirsiniz. Instagram’da neleri takip ettiğini, nelerden hoşlandığını, konu olarak konuşabilirsiniz.

Tıkanmış Sohbet Nasıl Tekrar Başlatılır?

Tıkanmış Sohbet Nasıl Tekrar Başlatılır?
Tıkanmış Sohbet Nasıl Tekrar Başlatılır?

Çoğu zaman bir kızla konuşurken, konuşmanız tıkanabilmektedir. Bu yüzden yazmış olduğumuz bu yazıda bahsetmiş olduğumuz konuları, eğer daha önce konuşmadıysanız, konuşma konusu olarak ele alabilir, sohbetinizi tekrardan canlandırabilirsiniz. her iki tarafta konuşmak istiyorsa, ortaya atılan herhangi bir konu, zaten tıkanık olan sohbeti tekrardan başlamasına sebep olacaktır. Eğer yukarıda bahsettiğimiz tüm konularda konuştuysanız, siz konuştuğunuz kişiyi muhakkak bizden daha iyi tanıyor olacaksınızdır. Bu yüzden önceki deneyimlerinizden yararlanarak yeni konuları bulabilirsiniz

Öne Çıkan Yazılarımız