Sevgiliyle Konuşulacak Konular (43 Adet)

- Advertisement -

İçindekiler

Sevgilimiz olduğu vakit, zamanımızın büyük bir kısmını karşımızdakiyle beraber olarak geçiririz. Bu yüzden bu kişiyle birçok şey paylaşır, hayatımızdaki önemli anları bu kişiyle paylaşırız. Bizim için bu kadar önemli olan bir kişiyle, konuşacağımız konular, onu tanımamızdaki önemli etkenlerdir. Bu yüzden gerek sevgilinizle tanımak adına gerekse tıkanan sohbeti açmak adına kullanabileceğiniz konuları sizler için derledik.

Sevgiliyle Konuşulacak Konu Önerileri

Sevgiliyle Konuşulacak Konu Önerileri
Sevgiliyle Konuşulacak Konu Önerileri

Öncelik olarak sevgilimiz bizim için değerli biri olduğundan onunla diğer kişilerden farklı daha samimi bir iletişim süreci gerçekleştirmemiz gerekmekteyiz. Bu yüzden klasik olarak sevgilinizle konulabileceğiniz 18 konuyu sizlere hazırladık.

Gelecek Hakkında:

Sevgilinizle beraber kurabileceğiniz gelecek hayallerinizi, olası ihtimalleri, yaşam planlarınızı, kariyer planlarınızı, konu olarak sohbetinize yerleştirebilirsiniz.

Eğlence Anlayışı Hakkında:

Beraber ortak güldüğünüz şeyler iyi bir sohbet konusudur. Hem eğlenceli bir vakit geçirmek hem dedaha iyi tanımak adına birbirinizin eğlence anlayışınızdan bahsedebilirsiniz.

Günlük planlama:

Gün içinde neler yapılacağını danışmak iyi bir sohbet konusu olabilir.

Buluşunca Yapılacaklar:

Buluşunca yapılacakları konuşmak hem iyi bir buluşma geçirmenize hem de sohbetinizin akmasına olanak sağlar

Gitmek istediği yerler:

Gitmek istediği yerler hakkında konuşarak o kişinin, nasıl yerleri sevdiğini öğrenebilirsiniz. Renkli bir sohbet konusudur.

Çevrenizdeki insanlar:

Bir nevi dedikodu gibi olabilir ama çevrenizdeki insanları konuşmak oldukça eğlenceli bir sohbet konusudur.

İzlenebilecek Filmler:

Sevdiği filmleri bilmek hem karşınızdaki kişinin karakterini anlamınıza hem de iyi vakit geçirmenize olanak sağlar.

Sizin İçin Özel Şarkıları Paylaşmak:

Anılarınız bazen bir şarkılarda hapsolmuştur bu yüzden bu anıları bu şarkılarla ortaya çıkarmanız gerekebilir.

Beraber Oylanabilecek Oyunlar:

Birbiriniziniz hoşlandığı oyunlar varsa bu oyunların içinde de anılar biriktirebilir, beraber paylaşabilecek dakikalar ortaya çıkarabilirsiniz.

Çift Olarak Yapılabilecek aktiviteler:

Beraberken yapabileceğiniz çift aktiviteleri bulmak, konuşmak, keşfetmek iyi bir sohbet konusudur.

Gündem Hakkında:

Gündemde neler olup bittiği, bu olayların sizleri nasıl etkileyebileceğini, ne gibi aksiyonlar alabileceğinizi konuşmak seçilebilecek bir konu başlığıdır.

Yaşanılan Sıkıntılar:

Herkesin hayatında sorunlar ve sıkıntılar vardır. Bu konuları sevgilinizle paylaşmanız da oldukça doğaldır. Sıkıntılarınızı sevgilinizle konuşarak aşabilir, daha iyi bir bağ kurabilirsiniz.

Sosyal Medyada ki gündem konular:

Sosyal medya çoğumuzun çok sık vakit geçirdiği platformlardır. Burada sevdiğimiz ve sevmediğimiz kişiler bulunabilir. Yaşanan gündem olayları konuşmak da bir konu olabilir.

Çocukluk Anıları:

Çocukluk dönemi kişinin karakterindeki etkisi oldukça fazladır. Sevgilinizi daha iyi tanıyabilmek için çocukluk anılarını konuşabilirsiniz.

Sevip Sevmediğiniz Yemekler:

Yemekler kültürün bir parçasıdır. Sevdiği yemeklerin neler olduğunu bilmeniz bir ilişkide oldukça önemlidir. Bu yüzden öğrenmeniz ve bu konu üzerinde durmanız gerekebilir.

Hastalıklar:

Hastalıklar da sıkıntılar gibi ilişkiyi güçlendirebilecek beraber aşılabilecek durumlaralardır. Sevdiğiniz kişiye varsa bir rahatsızlığınızdan bahsedebilirsiniz.

Burçlar ve yükselenler:

Sevgilinizin burcunu, yükselenini ve bu durumlardaki yorumları alabilir, bu konuları konuşabilirsiniz.

Yeni çıkacak olan şarkılar:

Ortak sevdiğiniz bir sanatçı varsa bu sanatçının çıkaracağı şarkıyı, konuşabilirsiniz.

Uzun İlişkide Konuşulacak Konular

Uzun İlişkide Konuşulacak Konular
Uzun İlişkide Konuşulacak Konular

Uzun İlişkiler, zaman olarak uzun olduğundan kişiler artık birbirini tanıyor durumundadır. Bu yüzden daha iyi tanımak adına yapılacak sohbet konuları, çok mantıklı olmayacaktır. Ortak hedefler, kendi aranızdaki esprilerle sohbetinizi canlı tutabilirsiniz. Bunun yanında bazı konuşma konularını da size listeledik;

Beraber Yaşanılan Anılar:

Sevgilinizle beraber geçirdiğiniz mutlu anlar ilişkinin en sağlam temellerinden biridir ve oldukça keyifli bir sohbet konusudur.

Yaşlanınca Yapılacak Olaylar:

Uzun ilişkiler genelde devamlı ve gelecek görülen ilişkilerdir, bu yüzden yaşlanınca yapılacak aktiviteleri de planlarınıza entegre edebilirsiniz.

Ortak Girilebilecek işler:

Beraber ortak bir iş kurma hayali her çiftin isteyeceği bir şeydir. Sizin ortak yeteneklerinizi de temel alarak sohbet konusu haline getirilebilir.

Gelecekteki yaşam imkânlarınız:

Gelecekte nerede olacağınız, nasıl yaşayacağınızı konuşmak ilişkiyi güçlendirebilecek konulardır.

Birbirinizi Ne Kadar İyi Tanıyorsunuz Testi:

Uzun ilişkilerde artık kişiler birbirini iyi tanıdığından bu tarz oyunlar ne kadar iyi tanıdığınızın göstergesi olabilir (ya da ne kadar iyi tanımadığınızın da göstergesi olabilir. Orasına karışmak istemeyiz).

Aileler Hakkında;

Uzun ilişkilerde aileler birbirlerini tanıyor olabilir. Veya tanımasa bile birçok kez bahsedilmiştir. Bu yüzden aileleri dahi iyi tanımak için sohbet konusu olabilir.

Evlilik Hayali:

Uzun ilişkilerin çoğu evlilikle sonuçlanmaktadır. Evlilik hayalinizi konuşmanız veya nasıl bir evlilik hayatı yaşamak istediğinizi sohbet konusu olarak seçebilirsiniz.

Yeni yıl kararları ve hedefler:

Yeni yıllar yeni kararlar aldığımız dönemlerden birisidir. Yeni yıl zamanıysa eğer veya yeni yıldan sonra yeni bir hayta başlamayı planlıyorsanız bunu belirtebilirsiniz.

İleride çocuk düşünülüyorsa çocuk isimleri istenmiyorsa neden istenmediği:

Çocuk istenip, istenmediği, nasıl büyütülmek istediği, ne gibi zorluklarla karşılaşılacağı iyi bir konu olabilir.

Sevgiliyle Mesajlaşırken Konuşulacak Konular

Sevgiliyle Mesajlaşırken Konuşulacak Konular
Sevgiliyle Mesajlaşırken Konuşulacak Konular

Her ne kadar sevgilinizle fiziksel olarak sık zaman geçirseniz de, bazı durumlarda ayrı kalabilirsiniz. Ve teknoloji sayesinde bu durumda da iletişim halinde kalabilirsiniz. Sizin için mesajlaşırken konuşulacak konuları derledik;

Gündelik Hayat:  

Günün nasıl geçtiği, bugün neler yapacağı gibi konular konuşulabilir. Hem de sevdiğiniz kişiden bu yolla haber almış olursunuz.  

Sır paylaşmak:

Sevgilinizle sır paylaşmak, mesajlaşırken enteresan bir konu olabilir. Hem de mesaj yoluyla olduğundan ona güvendiğinizi belirtebilirsiniz.

Arkadaşlarla yaşanan komik olaylar:  

Sevgilimizle fiziksel olarak ayrı kaldığımız zaman genelde arkadaşlarımızla vakit geçiririz. Arkadaşlarımızla neler yaptığımızı, sevgilimizle mesaj yoluyla paylaşabiliriz.

Çalışılıyorsa iş yerindeki gündelik rutini:

Çalışma hayatı ilişkilere mesafe koyan bir durum gibi gözükebilir. Ama mesajlaşırken işinin nasıl geçtiğini sormak, konuşmak oldukça moral sağlayıcı bir konu olabilir.

Ona sevgi sözcükleri ve değerli olduğunu hissettirme:

Mesajlaşırken sarılmak, öpmek gibi fiziksel sevgi davranışlarını yapamadığımız için, sevgimizi hissettirmek adına ona sevgi sözcükleri içeren mesajlar atabiliriz.

Sevgiliyle Telefonda Konuşulacak Konular

Sevgiliyle Telefonda Konuşulacak Konular
Sevgiliyle Telefonda Konuşulacak Konular

Sevgilimizle ayrı kaldığımızda, onunla iletişime geçmek için kullanacağımız en önemli araç telefondur. Telefonda neler konuşacağınız, nasıl keyifli vakit geçireceğiniz size kalmış bir olay olabilir. Ama biz sizlere telefonda konuşulacak konular listesi de hazırladık;

Nerede, ne yaptığınız:

Sevgilinizle ayrı olduğunuzdan dolayı, nerede ne yaptığını telefonla haber alarak öğrenebilir ve konuşma konusu olarak seçebilirsiniz.

Nasıl olduğu:

Durumunun nasıl olduğu, bir ihtiyacı olup olmadığını telefonda konuşabilirsiniz.

Gündelik konuşmalar:

Gün içinde ne yaptığını telefonda konuşabilirsiniz.

Birbirinize olan hislerinizden bahsetme:

Ayrı kalındığında genelde araya özlem girebilir. Özlem de güzel ifadeler söylememize sebep olabilir.

Buluşmak isteyebilirsiniz:

Telefonla arayıp bir buluşma düzenleyebilir veya buluşmaya çağırabilirsiniz.

Hava durumundan konuşulabilir:

Havanın nasıl olacağından bahsederek alması gereken önlemleri konuşabilirsiniz. (sıkı giyin veya şemsiye yanına al gibi.)

Eski Sevgili İle Konuşulacak Konular

Eski sevgililer zamanında sevdiğimiz veya hala sevdiğimiz ama ayrılmak durumunda kaldığımız kişilerdir. Bu yüzden bu kişilerle tekrardan konuşulmak istendiğinde onunla olan anıları paylaşmak, ilişki geçmişinden bahsetmek oldukça olasıdır. Sizin için eski sevgiliyle konuşulacak konular listesi hazırladık;

Geçmişte yaşanan hatalar:

Eski sevgilimizden ayrıma nedenimiz ve bu nedene giden yolu konuşma konusu olarak seçebiliriz.

Eskiye göre nasıl olduğu:

İnsanlar değişebilir, özellikle araya zaman girdiyse oldukça fazla özellikler değişebilir insanda. Eskiye nazaran nasıl olduğunu konuşmak da seçilebilecek bir konu başlığıdır.

Pişmanlıklar:

Eski sevgilinizden ayrılırken, karşılıklı bazı hatalar yapmış olabilirsiniz. Bu hataların nedeni ve neden yapıldığı üzerine konuşulabilir.

Yeni Hayatı:

Taraflar ayrıldıktan sonra yeni bir hayata başlamışlardır. Yeni hayatlarının onsuz nasıl oldukları üzerine konuşulabilir.

Nasıl olduğu:

Şu anki halinin ne durumda olduğu, geçmiş hakkındaki hislerini konuşabilirsiniz.

Öne Çıkan Yazılarımız