Biz

Babblela, dizi, film, kültür paylaşımları yaparak ülkemizdeki entelektüel birikimi arttırmayı planlayan bir içerik tabanlı dijital yayın platformudur. Ülkemizdeki bilinçli ve yorum yapabilen ve sanat eserlerindeki mesajları anlamlandırabilecek bir kitle oluşturmak amacıyla 2018 yılında İnstagram’da @babblela_ kullanıcı adıyla yayın yapmaya başladı. Bu dönem zarfında dizi ve film önerileri paylaşımları yaparak 1 yıl boyunca yayın yaptı. Teknik sebeplerden dolayı bir müddet ara verildi. Bir süre sonra daha kurumsal bir yapı oluşturmak amacıyla farklı platformlarda yayın yapmaya başladı. 2019 mayıs ayında Facebook grubu oluşturularak çift taraflı etkileşimin daha fazla olacağı bir platform olmayı hedefledi. 2019 Kasım ayında da Pinterest platformuna da geçerek aktif olarak 3 platformda da yayın yapıp aylık 100.000 kişiye erişim gerçekleştirmekte (2020 Şubat verilerine göre). Bu platformaların yetersiz olmasının sebebiyle ve kendimizi daha iyi ifade etmek amacıyla, 2020 Mart ayında babblela.com alan adıyla web sitemizi kurduk. Web sitemizde, Sinema, Sanat, Tasarım, Fotoğraf konuları altında insanları teknik olarak bilgilendirmeyi planladığımız yazılarımızı paylaşmaya başladık. 5 aylık bir dönemde Babblela ekibi olarak 90 adet yazı yayınladık. Yeni bir site olduğumuzdan dolayı hedefimize daha çok uzun bir yol olduğunun farkındayız. Bu sebeple çok uzun dönemler boyunca istikrarlı bir yayın hayatı planlıyoruz.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, ülkemizdeki bilinçli film ve dizi izleyenlerinin, sanat eserlerini doğru şekilde yorumlayabilecek, sanat konusunda teknik altyapıyı doğru bir şekilde oturtturabilecek ve bunun sonucunda, üreten insan sayısını arttırmak ya da bilinçli izleyicilere içeriklerimizi ulaştırma bunu yaparken içeriklerimizin faydalı ve kaliteli olması bir numaralı önceliğimiz.

Misyonumuz

Babblela, aktif olarak 4 platformdan içeriklerini yayınlamakta (Pinterest, Facebook, İnstagram, Web sitemiz) hedefimiz yayın platformlarımıza web sitesi ve Youtube kanalı açarak, metin ve video içerikleriyle Türkiye genelinde bir yayın platformu olmak. Bu Yılki Hedeflerimizden bir tanesi de aylık 100.000 kişiye içeriklerimizi ulaştırmak. Sinema ve Tasarım konusunda Babblela’yı en güvenilir kaynaklarda birisi haline getirmek en büyük temennilerimizden birisi. Bu hedefimiz doğrultusunda teknik ve yorumlanabilir, yazılarımızın sayısını en iyi ve en doğru bir şekilde okurlarımıza sunmak. Ülkemizde, sinema ve tasarım konusundaki tüm soruları tespit edip bu soruları cevaplamak.

Logomuz

Logomuz 2018 Mart ayında kurucumuz Bilal Çetin tarafından düşünüp tasarlandı. Pastel renkleri kullanama amacımız markamızın ve web sayfamızın göz yormayan oturaklı ve güvenilir bir algı simgelenmesi için seçtik. Görece olarak hareketli bir font kullanmamızın sebebi, yazılarımızın güvenilir olmasının yanı sıra bir o kadar da eğlenceli, yazılarının sıkıcı olmadığını simgelemek için hareketli bir font tercih ettik.

Bilal Çetin Kimdir?

Babblela’nın kurucu ve aynı zamanda web developmentından sorumlu olan Bilal Çetin 1998 Yılında İstanbul’da doğdu grafik tasarım ve iletişim alanında eğitimini tamamladı. Aktif olarak yeni medya alanında akademik çalışmalar ve yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Freelance olarak, web tasarım ve grafik tasarım hizmetleri de vermektedir.