Facebook kapak fotoğrafı boyutları
Facebook, ülkemizde oldukça popüler bir sosyal medya platformudur. Facebook için çalışma yapmadan önce Facebook’un ne olduğunu bilmek önem arz etmekte. Facebook, insanların eskiden ve ya şu anki arkadaşlarını bulması, irtibata geçmesi ve birbirlerini takip etmesi için yapılmış bir sosyal medya platformudur. İnsanlar kendileri hakkında güncel haberleri arkadaşlarıyla paylaşabilir, onların beğenisine sunabilir. Ülkemizde 37 milyon kullanıcısı bulunan Facebook bir hayli meşhur bir sosyal medya platformu ülkemizde.

Facebook Kapak Fotoğrafı Nedir?

Kullanıcılarının birbirini takip etmesini sağlayan Facebook, bu sistemi kullanıcıların kendilerine has sayfalarını oluşturmasını sağlayarak gerçekleştiriyor. Bir nevi herkesin kendi bloğunu oluşturmasını sağlıyor. Kapak fotoğrafı ise, bu sayfanın en üstünde en büyük ve en dikkat çeken banner kısmıdır. Bu kısım ilk izlenim yaratmada çok etkili olduğu için markalar ve kişiler için çok önemlidir.

Facebook Kapak Fotoğrafının boyutları nelerdir?

Her cihazdan faklılık gösterse de genel olarak Facebook kapak fotoğrafının boyutu 2021 güncellemesiyle; 935×350 pikseldir

Kapak Fotoğrafı Örnekleri;

Facebook Kapak Fotoğrafı Örneği

Facebook messenge Kapak Fotoğrafı Örneği

Facebook Kapak Fotoğrafı Örneği

Facebook instagram takip Kapak Fotoğrafı Örneği

Facebook Kapak Fotoğrafı Örneği

Facebook Profil Fotoğrafı Nedir?

Facebook’ta oluşturduğunuz sayfaya, kapak fotoğrafının yanı sıra, profil fotoğrafı da ekleyebilirsiniz. Bu görsel daha kişisel ve yalın bir görsel olmasında fayda vardır. Kullanıcının sizi tanımasını kolaylaştırmaktadır.

Facebook Profil Fotoğrafı Boyutları Nelerdir?

Facebook’ta profil fotoğrafı ayarlarken dilediğiniz boyutta görsel yerleştirebilirsiniz ama Facebook koyduğunuz görseli otomatik olarak 180×180 piksel, daire şeklinde resizelayacaktır.

Facebook Post (Haber Akışı) Görseli Nedir?

Bir profil oluşturduktan sonra takipçileriniz veya arkadaşlarınıza kendinizden bahsetmek ya da bir fotoğraf paylaşmak için yaptığınız aktivite post denmektedir. Yaptığınız post paylaşımları sayesinde arkadaşlarınız sizin hakkınızda son durumu kolayca öğrenebilir. Arkadaşlarınıza ulaşmanın en kolay yoludur.

Facebook Post Görseli Boyutları Nelerdir?

Facebookta dilediğiniz boyutta post paylaşabilirsiniz ama facebook’un arayüz tasarımına ve kullanıcı deneyimine uygun olarak belirlediği bir boyut vardır. Bu boyut 1200×600 pikseldir.

Not:

Görseller Babblela ekibi tarafından hazırlanmıştır. İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz ama sizden tek ricamız www.babblela.com sitesinden bahsetmeniz.

Yazar: Bilal ÇETİN