İnstagram’a Twitter Linki Nasıl Eklenir?

- Advertisement -

Sosyal medya mecralarının son yıllarda iyice popüler bir hal alması ile beraber takipçi sayısını artırmak isteyen sosyal medya kullanıcıları, pek çok yöntem denemeye ve yeni uygulamalar arayışı içerisine girmeye yöneliyor. Bunlardan en önemlisi ise genelde hesaplar arası çeşidi bağlantılar kurmaktan geçiyor. Bu işlemi gerçekleştirmek amacıyla en çok kullanılan 2 sosyal medya platformu mutlaka Twitter ve Instagram olarak karşımıza çıkıyor. Bu açıdan bakıldığında İnstagram’a Twitter linki ekleme nasıl yapılır? Konusu oldukça araçlar alan konuları başında gelmektedir. Bu makalemiz sayesinde gerek İOS gerekse de Android açısından Instagram hesabınınin linkini Twitter’a nasıl ekleyeceğinizi çok kolay bir şekilde öğreneceksiniz.

İnstagram’a Twitter Linki Ekleme

Makalenin başında da söylemiş olduğumuz gibi Instagram’a Twitter ekleme işlemi, her ne kadar basit gibi görünse de aslında çok karmaşık bir durumdur. Bunun sebebi ise Instagram hesabınızın linkini doğru olan bir şekilde kopyalayıp Twitter hesabınızda bulunan profile koyduğunuz vakit bu linke tıkladığınızda Twitter profiliniz bazı durumlarda açılmayacaktır. Bununla beraber, bazı durumlarda bir alana link eklemek ve o linkin görünmesine yeterli olmayacak. Yalnızca yazı olarak karşınıza çıkabilir. Böyle hataları çözmek amacıyla pek çok yöntem denememiz gerekecektir. Bu işlemler neymiş uzatmadan hep birlikte konuya bakalım. Twitter’a İnstagram linki ekleme yapmak amacıyla aşağıdaki adımları tek tek takip etmekte fayda olacaktır.

  • Öncelikli olarak Instagram hesabına erişim sağlandıktan sonra profil bölümüne giriş yapılması gerekir,
  • Genel anlamda profile link eklemek istenildiği sebebiyle ‘profili düzenle’ bölümüne giriş yapılır,
  • Instagram profiline Twitter linki eklemek amacıyla https://www.twitter.com/ adresine kullanıcı adınız tarzında bir link eklemeniz gerekecektir. Bu işlemi yapmanız halinde düz yazı şeklinde olmayacaktır,
  • Kullanıcı adınız yazılı olan yere Twitter kullanıcı adınızı yazmak suretiyle internet sitesi yazan bölüme yapıştırmanız gerekir,
  • Daha sonrasında ise profilinize baktıktan sonra kontrolleri tekrardan sağlamanız gerekir. Link eklendiğini karşınızda göreceksiniz. Daha ayrıntılı anlatım açısından işlemleri baştan kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Kullanıcılara İnstagram’a Twitter linki ekleme işlemini nasıl yapılması gerektiğini anlattık. Bu işlemi gerçekleştirerek Twitter hesabında sahip olduğunuz takipçi kitlenizin aynı şekilde Instagram’da da sizi takip etmelerini böylece sağlayabilirsiniz. Böylelikle çok kolay bir şekilde takipçi artışını sağlamış olursunuz. Bu konu ile ilgili sorularınız açısından anlatmış olduğumuz işlemleri sil baştan tekrar etmeniz ve uygulamalı bir şekilde denemeniz faydalı olacaktır.

Öne Çıkan Yazılarımız