NT Ne Demek? Anlamı Nedir?

Oyunlarda ve internet dünyasında çok sıkça karşılaştığımız bir terim olan NT, en basit tabiriyle, takım arkadaşımızın, gerçekleşme oranı oldukça düşük ve zor bir görevi denediği,  elinden gelenin en iyisini yapmış olsa bile başarısız olduğu durumda, takım arkadaşınızı teselli etmek için kullanılan bir cümledir.

Kelime anlamı olarak NT, İngilizce ‘Nice Try’ cümlesinin kısaltılması olarak, karşımıza çıkmaktadır. Türkçemize de İyi deneme olarak çevrilebilir.

Takım arkadaşını teselli etmesinin yanı sıra,  iyi mücadele çıkarmış rakip oyuncusunu teselli etmek, tebrik etmek için de kullanılabilen bir kelimedir.

NT Nasıl Kullanılmalı?

NT, kelime anlamı olarak iyi deneme anlamına geldiğinden dolayı, takımı arkadaşınızın veya rakip oyuncunun zor bir şeyi denemesi ve elinden gelen her şeyi yapmış olmasına rağmen başarısız olması gerekmektedir. Bir teselli cümlesi gibi olarak da algılayabiliriz.  Bu yüzden takım arkadaşlarımızın moralini geri getirmek için ve yapmış olduğu mücadeleyi de takdir etmek için, oyunlarda, internette veya gerçekte, NT kelimesini kullanabiliriz.

NT Nerelerde Kullanılır?

İngilizce kelime olduğundan dolayı ve gerçek hayatta ana dilimiz Türkçe olduğundan dolayı, günlük yaşamda çok fazla kullanılan bir kelime değildir. Ama oyunlarda ve İnternette özellikle oyunların, kendi sözlüğü ve kelimelerin anlamları olması sebebiyle oldukça sık kullanılan ve tercih edilen bir kelimedir. CS GO, LOL, Valorant gibi rekabetçi ve takım oyununa dayanan oyunlarda takım arkadaşlarımızla iletişime geçerken, NT kelimesini çok sıkça tercih edebiliriz.  Arkadaşımızı teselli etme amaçlı kullanılması oldukça normaldir