Ücretsiz 5 İcon İndirme Sitesi

Bir tasarım yaparken birden fazla görsel materyal ihtiyaç duyabiliriz. Bunlar vektör çizimler olabilir infografik veya basit ikonlar olabilir. Bu görsel materyalleri edinmek çoğu zaman ücretli bir şekilde olmaktadır. Zamandan ve bütçeden tasarruf etmek için ücretsiz stok siteleri ihtiyaç duyarız. Bu sitelere erişmek bazen kolay olsa da tam amacımıza göre bir site bulmak çoğu zaman mümkün olmamaktadır size önereceğimiz 6 ikon indirme sitesi sayesinde amacınıza uygun siteyi bulabilir ve gerekli görsel materyalleri elde edebilirsiniz.

Neden İconlara İhtiyaç Duyarız?

Tasarım yaparken anlatmak istediklerimizi çoğu zaman yazıyla anlatamayız. Bu yüzden daha açıklayıcı materyallere ihtiyaç duymaktayız. Hal böyle olunca en basit bir şekilde anlatma yolu olan ikonlar tasarımda az yer kaplayarak çok fazla şey anlatabilirler. İkonlar göz gezdirip aradığı şeyi bulmak isteyen kişiler için bulunmaz bir nimettir. Ufak görünümleriyle başlığın veya konunun ne olduğunu oldukça iyi anlatan ikonlar araştırma ve ilgi çekme konusunda oldukça başarılıdırlar. Tasarımda kullanacağınız ikonlar sayesinde çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi elde edeceksiniz.

Flaticon.com

Flaticon, Freepik tarafından geliştirilen, freepik altyapısını kullanan belki de en kapsamlı ikon sitesidir. Gerek tek bir ikon, gerekse bir set şeklinde bulabileceğiniz ikonları, dilediğiniz boyutta ve formatta indirebilirsiniz. 16 piksel ve 512 piksele kadar indirme imkanı sunan Flaticon aynı zamanda .SVG, .EPS ve .PSD olarak da indirme imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda ikonları tekli olarak değil de bir bütün ve konsept olarak indirmenizi sağlar. Bu site sayesinde dilediğiniz konsepte uygun ikon bütünlüğü indirebilir ve projelerinizde onlara yer verebilirsiniz.

Dribble.com

Dribble, biraz daha konsept tasarım şeklinde ilerleyen bir ilham sitesidir demek yanlış olmaz. Bu site sayesinde genel olarak konsept bir şekilde tasarım indirebilir ve bunlar üzerinde düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında sitenin bize ikon olarak da oldukça fazla katkıları bulunmakta. Bu site sayesinde oldukça fazla yeni ikon keşfedebilirsiniz.

İconfinder.com

Bir diğer icon bulma sitemiz de iconfinder. Bu site sayesinde 5,663,220 adet ikonu tarayabilir, svg ve png olarak indirebilirsiniz oldukça derin bir ikon havuzu bulunan bu site aynı zamanda da illustrasyon olarak da stok görsel temin etmektedir

İcons.getbootstrap.com

getbootstrap’in sub domain altyapısını kullanan bu site, yazılımcıların ve programlamacıların oldukça sık kullandığı bir sitedir. Web sitesine icon eklemek isteyen kişiler, bu site sayesinde bootstrap ve HTLM formatına uygun ikonlar yerleştirilebilir, web sitesine istediği iconu gömebilir.

İconmonstr.com

Diğer sitelere kıyasla çok geniş bir havuzu olmasa da bu sitede de yaratıcı ve başarılı ikonlar bulunmakta. Yukarıda gösterdiğimiz siteler içinde bulamadığınız ikonları bu sitede belki bulabilirsiniz