CS:GO En İyi Oyun Ayarları (2022)

- Advertisement -

İçindekiler

Oyunlarda, oyunu etkileyen bir sürü faktör ve durumlar bulunmaktadır. Oyuna doğrudan etki eden en önemli olaylardan birisi ise, grafik ayarlarıdır. Grafik ayarları bir oyunun nasıl oynanacağını, alınabilecek performans ve görüntü ayarlarını belirleyecek, ayarlardır. CS go’da ise bu ayarların önemi oldukça fazladır. CS GO gibi rakibinizle mücadele ettiğimiz oyunlarda, rakibinizden önce davranmak, bizden önce onu vurmak, oldukça önemlidir. Bu yüzden yapılacak ayarların, herhangi bir şekilde oyun kalitesinde geriye düşünmemesi ve yüksek performans sağlaması gerekmektedir. Çoğu profesyonel CS GO oyuncusu rakibinin önüne geçmenin oldukça önemli olduğunu bildiğinden dolayı, herhangi bir şekilde görüşünü yanıltacak malzemeleri ortadan kaldırırlar. CS GO’yu en yüksek ayarlarda oynadığımız zaman, etrafta Taş, Çimen gereksiz duvar detayları, gibi detaylar ortaya çıkar. Bu detaylar kimi zaman dikkatimizi dağıtır ve rakibimizi görmemize engel olabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için size oyun içindeki en Optimize ayarları hazırladık.

CS GO Grafik Ayarları Nasıl Yapılır:

Her oyunda olduğu gibi CS GO’nun da kendi içinde bir grafik ayarlama paneli mevcuttur. Bu panel sayesinde oyun içinde oyun dışında oyunumuzun grafik ayarlarını değiştirebiliriz. Bu panele nasıl girileceğini sorarsanız, oyunun sol menüsünde bulunan çark simgesine tıklayarak, Ayarlar menüsünü açıp, ayarlar menüsünden ‘görüntü’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

CS:GO Görüntü Ayarları:

Çoğu profesyonel oyuncunun, oyun ayarlarını incelediğimiz zaman, rakibin, gövde ve kafa kısmının daha iyi görmek için, oyunu 4:3 görüntü oranında oynamaktadır. Bu alışması çok zor bir görüntü seçeneğiyidir ama sizin için görüntü ayarları kısmına, bu seçeneği de yerleştirdik.  Bu ayarlar kişiden kişiye değişebileceği neden dolayı, kesinlikle bu ayarda oynamanız gerekmez. Kendiniz için en uygun ayarı bulup bu ayarda oynamanız,  sizin oyun kalitesi ve zevk alma olasılığınız açısından oldukça önemlidir. Bir çok profesyonel kişi tarafından tercih edilen görüntü ayarları ise şu şekildedir;

Görüntü Oranı  NORMAL 4:3
Çozünürlük 1400X1050
Görüntü Modu: TAM EKRAN
Dizüstü Enerji Tasarrufu: DEVRE DIŞI
(Bu ayar performans odaklı bir ayardır.)

CS:GO Performans Ayarları

Aşağıda görmüş olduğunuz oyna ayarları, en düşük kalitedeki ve yüksek performansı sağlayan ayarlardır.  Eğer görüntü kalitesi sizin için oldukça önemli ise ve iyi bir bilgisayara sahipseniz bu ayarları en yüksek olacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Evrensel Gölge Kalitesi ÇOK OUŞUK
Model / Doku DÜŞÜK
Detayı Doku Akışı DEVRE DIŞI
Efekt Detayı DÜŞÜK
Shader Detayı DÜŞÜK
Oyuncu Kontrastını Artır DEVRE DIŞI
Çoklu CPU Kullanımı DEVRE DIŞI
Keskinliği Yumuşatma Modu YOK
FXAA Keskinliği Yumuşatma DEVRE DIŞI
Doku Filtreleme Modu İKİ DOĞRUSAL SUZME
Dikey Eşitleme Hareket İzi DEVRE DIŞI
Hareket İzi DEVRE DIŞI
Üçlü Monitör Modu DEVRE DIŞI
Uber Gölgelendiricileri Kullan OTOMATİK: ETKİN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Yazılarımız