Smurf Ne Demek? Cs Go Ve Volarant’ta Smurf

Oyunlar çoğu zaman rekabetçidir. Ve bu rekabetçi sistem insanların seviyesini belirlemeye ve kişigelişmesi için ittirmesini sağlar. Rekabetçi oyunların çoğunda kişinin seviyesini belirleyen bir sistem bulunmaktadır. Oluşturulan seviyelere göre oyuncu grupları oyun bilgisi, tecrübesi ve yeteneği teorik olarak belirlenir. Rekabetçi oyunlarda oynanan maçların çoğu belirlenen seviyelerdeki eşit oyuncular arasında gerçekleşir. Her oyunun kendi içinde bir matchmaking (MM) Sistemi bulunmaktadır. Lakin oyun dünyasında oyuncu kimi zaman yeni hesapla oynak durumunda kalır. Bu durumdaki oyuncuya smurf, oyunu kendi seviyesinin altında oyuncularla oynadığı sebebiyle kazanmasına da smurfing denir.

Neden Smurf Hesapta Oyun Oynanır?

Oyuncular birçok nedenle smurf olarak oyunu oynar, Bu sebeplerden bazıları şunlardır;

  • Ana hesabına erişim sağlayamıyordur,
  • Kendinden alt seviyedeki arkadaşlarıyla beraber oynak istiyordur,
  • Kendi hesabında deneyemeyeceği tatikler denemek istiyordur,
  • Bazende sadece kendini diğer oyunculardan çok daha iyi hissetmek için oynuyordur,

Her ne sebeple oyuncu smurf hesapta oynuyorsa olsun, bu durum rakip hatta kendi takımı tarafından sevilmeyen bir durumdur. Adil ve kendisiyle eşit seviyede oyuncular bekleyen oyuncular için, bu durum çok can sıkıcı bir durumdur.

Smurf Hesap Nasıl Kasılır?

Yeni hesaplar, rekabetçi eşleşmeleri için çoğu zaman sevilmeyen bir durumdur bu yüzden yeni oyuncuları rekabetçi oyuna sokamadan önce yeni başlayanların sıkılmayacağı aşamalardan geçirilirler. Smurf kasmak için bu aşamaları yeni hesabınızda yapmalısınız ve kendi seviyenizin altında oyunu oynamalısınız. Böylelikle rekabetçi oyunlarda kendinizden alt seviyelerde oynayacağınızdan oyunu taşıma veya üstünlük kurma ihtimaliniz oldukça artacaktır.

Smurf Müsün Ne Demek?

Oyuncular karşı veya kendi takımının oyuncuları ile sık sık iletişime geçerler. Eğer birisi size smurf müsün? Diye bir soru sorduysa muhtemelen sizin, oyundaki performansınızın veya bilginizin oynamış olduğunuz seviyenin üstünde olduğunu düşündüğünden sormuştur.

Oyunlarda Smurf Ne Demek? Volarant, LOL, Cs Go

Oyunlarda, başka bir hesapla, kendi derecesinden çok daha alt seviyelerde oynayan oyunculara smurf denmektedir. Volarant, Lol, Cs GO gibi popüler rekabetçi oyunlarda oyuncular bazen, kendinden alt seviyedeki oyunculara oynamaktadır. Bu oyunlarda herkes eşit seviyede rekabetçi maç oynadığından, kendi seviyesinde olmayan smurf oyuncu çoğu zaman oyunu bu avantajı sayesinde taşıyebilmetedir. Bu durum rakip tarafından sevilmemektedir. Çünkü kendisinden iyi bir oyuncuyla oynayan kişinin oyun zevki oldukça düşecektir. Adil eşleşme sistemlerinde bu durum hiç istenmeyen durumdur. Volarant, Lol, Cs GO gibi oyunlar smurflere önemli önlemler almışlardır.

Öne Çıkan Yazılarımız